2022-08-23 00:00:00
StartdatumLaus Polyphoniae. Contrapunt, punt voor punt
Het centrale thema van Laus Polyphoniae deze zomer is ‘contrapunt’, een muzikale techniek die verschillende melodieën verstrengelt tot een klinkend geheel.
Hoe slaagden componisten
uit de middeleeuwen en de renaissanc
e erin zo’n verfijnde klankweefsels te creëren? Wat zijn de spelregels en hoe evolueerden ze? Doorheen lezingen en concerten ontleed je stap voor stap (of beter: punt voor punt) de geheimen van het contrapunt.
Contrapuntische muziek was te horen bij bijzondere maar ook bij alledaagse gebeurtenissen. In Zie een vrouw trekken fotografe Lieve Blancquaert en Tiburtina Ensemble de lijn door naar vandaag, met muziek en beeld rond de cruciale momenten in het leven. Van geboorte tot dood: ons bestaan is niet zo verschillend als dat van mensen 600 jaar geleden… Waldo Geuns bereidt je voor op de festivalconcerten. Ontdek tijdens Laus Polyphoniae met eigen oren en ogen hoe polyfonie zich tot een mooi geheel vormt, punt voor punt.
Alle info over Laus Polyphoniae vind je hier .
PROGRAMMA
Dinsdag 23/08
9.30 u. onthaal
10 u.: lezing door Waldo Geuns
11.45 u.: vrije lunch
13 u.: concert: Le Miroir de Musique: Johannes Martini. La fleur de biaulté (AMUZ)
15 - 17 u.: lezing door Waldo Geuns
22.15 u.: concert: Lieve Blancquaert & Tiburtina Ensemble: Zie een vrouw (AMUZ) Facultatief
Woensdag 24/08
13 u.: vrije lezing ‘The Cultural Relevance of Renaissance Polyphony today’ door musicoloog Fabrice Fitch
14.30 - 16.30 u.: lezing door Waldo Geuns
20 u.: concert: La Fonte Musica: Johannes Ciconia (ca. 1370-1412). Le ray au soleyl (Sint-Andrieskerk)
Donderdag 25/08
10 u.: lezing door Waldo Geuns
11.45 u.: vrije lunch
13 u.: concert: Skip Sempé: In Nomine (AMUZ)
20 u.: concert: La Grande Chapelle o.l.v. Albert Recassens (Sint-Andrieskerk)
In samenwerking met AMUZ en Davidsfonds Reg. Antwerpen.